روز جهانی لوپوس World Lupus Day 2015/ 1394
به مناسبت روز جهانی لوپوس مراسمی در روز جمعه هجدهم اردیبهشت یکهزارو سیصد و نودو چهار ساعت ده صبح تا دوازده ظهر در تالار ایوان شمس واقع در بزرگراه شهید گمنام ابتدای بزرگراه کردستان برگزار میگردد. شرکت برای عموم دوستان گرامی مبتلا به لوپوس و خانواده های ارجمند آنان ... متن کامل
به دلیل پیشرفت در تشخیص سریع و مدیریت درست بیماری لوپوس بیشتر بیماران می توانند مانند افراد سالم زندگی معمولی داشته باشد .مراجعه کنندگان گرامى به سایت لوپوس ، داشتن یک یا چند نشانه از آنچه دراین یادداشتها آمده است ؛ الزاما نشان دهنده درگیرى با بیمارى لوپوس نمى باشد . تشخیص بیمارى تنها بایستى توسط پزشک داده شود.   ***   مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشى داشته و توصیه پزشکى تخصصى تلقى نمى شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.   ***   بیش از حد توان خود کاری انجام ندهید.   ***   افکار منفی نداشته باشید، در عوض انرژی خود را صرف امور مثبت کنید.   ***   زمان بیماری ؛ شغل شما به کمک شما نمی‌آید، بلکه دوستانتان به شما مدد می‌رسانند، پس با آنها در ارتباط باشید.   ***   همیشه راه برای همه هموار نیست، زندگى برخورد با موانع ، غلبه بر آنها و حرکت است .    ***   هیچ کس مسئول خوشحال کردن شما نیست، مگر خود شما.   ***   من برنده ام ؛ چون می دانم مشکلات مانند صخره هایی هستند که در مسیر رود وجود دارند.اگر صخره نبود ، رود هیچ آوازی سر نمی داد!   ***   کلیه مطالب ذکر شده فقط و فقط برای افزایش آگاهی شما می باشد. در صورتیکه هر گونه ابهامی در مورد بیماری تان دارید حتما باپزشک خود تماس بگیرید و از مشورت با افراد غیر متخصص خوددارى نمائید .   ***   خوب زندگی کردن همراه با بیمارى لوپوس نیازمند برنامه ریزی مناسب برای پذیرش اثراتی است که بیماری بر روی جسم(تن) ، فکر و روح ( روان‌) دارد. در حقیقت این سه پدیده جدایی ناپذیرند به دیگر عبارت ، بهبودی یکی منجر به بهبودی دیگری است.   ***   خوب زندگی کردن با لوپوس یعنی اندیشیدن درمورد توانائیها نه ناتوانی ها .
بدين وسيله به اطلاع كليه بازديد كنندگان سايت لوپوس ميرساند:
1- هر گونه اطلاع رسانی در مورد برگزاری همايش های لوپوس و جلسات پرسش و پاسخ
2- جمع آوری كمك مالی جهت انجمن حمايت از بيماران لوپوس
3- ارسال هر گونه پست الكترونيك به كاربران
تنها بايستی از طريق انجمن حمايت از بيماران لوپوس و با هماهنگی شماره تلفن 88220065 منشی انجمن لوپوس صورت بگيرد . بديهی است ارسال پست الكترونيك به كاربران، كه با هماهنگی و از طريق انجمن حمايت از بيماران لوپوس و سايت لوپوس نباشد ، مسئوليتی را متوجه اين دوسايت نخواهد كرد.
  [ تاریخ سوال : ۰۸ مرداد ۱۳۹۲ (۱۵:۳۸) ]

  سلام.

من حدود هفت ساله لوپوس دارم و بالاخره تصمیم گرفتم ورزش منظم رو شروع کنم اما سوالی که مطرحه اینه که کدوم ورزشارو نباید انجام بدم مخصوصا چون کمر درد و زانو درد هم داشتم.میخواستم اگه میتونین کمکم کنین یا شماره ی مشاوره ورزشی که میدونین به لوپوس و مسایلش واقفه رو بهم بدین.ممنون

[ تاریخ پاسخ : ۰۸ مرداد ۱۳۹۲ (۲۱:۲۴) ]

  دوست گرامی سلام

بهترین فردی که میتواند به شما کمک کند پزشک معالج تان میباشد که کاملا از وضعیت بالینی شما آگاه هستند و میتوانند بگویند که شما کدامیک از حرکات ورزشی را قادر به انجام دادن هستید . خواهش ما آن است که مقالاتی که در سایت موجود است مطالعه بفرمائید در مورد ورزش دست کم دو مقاله در سایت میتوانید پیدا کنید . در هر صورت شما در حرکات ورزشی باید به هشدارهای بدن خود کاملا توجه کنید و حرکاتی که دردناک است انجام ندهید .
شاد و سلامت باشید . قسمتی از مقاله :
ورزش و لوپوس
به دلیل اینکه لوپوس باعث ایجاد التهاب و درد مفصل، درد ماهیچه و خستگی می شود همان تفکر سابق در مورد ورزش کردن، می تواند چالش برانگیز باشد. به علاوه، به دلیل اینکه لوپوس بیماری است که نیاز به استراحت زیادی دارد، ممکن است تعجب کنید که به چه دلیل مساله ی ورزش حائز اهمیت است. هر چند استراحت در برخوردبا خستگی ، حائز اهمیت است اما استراحت بیش از اندازه می تواند برای ماهیچه ها، استخوان ها، مفاصل و سلامت کلی زیانبار باشد. هماهنگی با برنامه ی ورزشی که تنها به شما اختصاص دارد می تواند هم از نظر روانی و هم جسمانی به شما جهت داشتن احساسی بهتر کمک کند. انواع مختلفی از ورزش ها مانند شنا کردن و پیاده روی برای افراد مبتلا به لوپوس مفید می باشند. ورزش منظم مزایایی دارد که در زیر به آنها اشاره شده است :
- توان ماهیچه ای شما را افزایش خواهد داد.
- مفاصل شما را از خشک شدن محافظت می کند.
- از پوکی استخوان جلوگیری می کند
- به تحت کنترل در آوردن وزنتان کمک می کند.
- سلامت قلبی عروقی شما را بهبود می بخشد.
- به کاهش استرس کمک می کند .
شروع به ورزش کردن می تواند برایتان سخت ترین قسمت باشد:
- پیش از شروع هر برنامه ی ورزشی با پزشک خود هماهنگ شوید. او می تواند سلامتی و وضعیت کلی شما را مورد بررسی قرارداده و فعالیت مناسب حال شما را توصیه کند.
- شخصی را بیابید که در انجام فعالیت ورزشی با شما همراه شود. این موضوع می تواند بسیار لذت بخش باشد.
- فعالیت های ورزشی را بسته به احساستان تغییر دهید. اگر شرایط تان برای انجام فعالیت مناسب نیست مشکلی وجود ندارد. سعی کنید روز بعد برنامه تان را اجرا کنید.
برای شخص سالم، دستیابی به تناسب بدنی می تواند عملی بسیار مشکل باشد. برای فرد مبتلا به لوپوس (با توجه به شرایط بیمار) چنین موفقیتی افتخار برانگیز است.☺