روز جهانی لوپوس World Lupus Day 2015/ 1394
به مناسبت روز جهانی لوپوس مراسمی در روز جمعه هجدهم اردیبهشت یکهزارو سیصد و نودو چهار ساعت ده صبح تا دوازده ظهر در تالار ایوان شمس واقع در بزرگراه شهید گمنام ابتدای بزرگراه کردستان برگزار میگردد. شرکت برای عموم دوستان گرامی مبتلا به لوپوس و خانواده های ارجمند آنان ... متن کامل
به دلیل پیشرفت در تشخیص سریع و مدیریت درست بیماری لوپوس بیشتر بیماران می توانند مانند افراد سالم زندگی معمولی داشته باشد .مراجعه کنندگان گرامى به سایت لوپوس ، داشتن یک یا چند نشانه از آنچه دراین یادداشتها آمده است ؛ الزاما نشان دهنده درگیرى با بیمارى لوپوس نمى باشد . تشخیص بیمارى تنها بایستى توسط پزشک داده شود.   ***   مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشى داشته و توصیه پزشکى تخصصى تلقى نمى شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.   ***   بیش از حد توان خود کاری انجام ندهید.   ***   افکار منفی نداشته باشید، در عوض انرژی خود را صرف امور مثبت کنید.   ***   زمان بیماری ؛ شغل شما به کمک شما نمی‌آید، بلکه دوستانتان به شما مدد می‌رسانند، پس با آنها در ارتباط باشید.   ***   همیشه راه برای همه هموار نیست، زندگى برخورد با موانع ، غلبه بر آنها و حرکت است .    ***   هیچ کس مسئول خوشحال کردن شما نیست، مگر خود شما.   ***   من برنده ام ؛ چون می دانم مشکلات مانند صخره هایی هستند که در مسیر رود وجود دارند.اگر صخره نبود ، رود هیچ آوازی سر نمی داد!   ***   کلیه مطالب ذکر شده فقط و فقط برای افزایش آگاهی شما می باشد. در صورتیکه هر گونه ابهامی در مورد بیماری تان دارید حتما باپزشک خود تماس بگیرید و از مشورت با افراد غیر متخصص خوددارى نمائید .   ***   خوب زندگی کردن همراه با بیمارى لوپوس نیازمند برنامه ریزی مناسب برای پذیرش اثراتی است که بیماری بر روی جسم(تن) ، فکر و روح ( روان‌) دارد. در حقیقت این سه پدیده جدایی ناپذیرند به دیگر عبارت ، بهبودی یکی منجر به بهبودی دیگری است.   ***   خوب زندگی کردن با لوپوس یعنی اندیشیدن درمورد توانائیها نه ناتوانی ها .
بدين وسيله به اطلاع كليه بازديد كنندگان سايت لوپوس ميرساند:
1- هر گونه اطلاع رسانی در مورد برگزاری همايش های لوپوس و جلسات پرسش و پاسخ
2- جمع آوری كمك مالی جهت انجمن حمايت از بيماران لوپوس
3- ارسال هر گونه پست الكترونيك به كاربران
تنها بايستی از طريق انجمن حمايت از بيماران لوپوس و با هماهنگی شماره تلفن 88220065 منشی انجمن لوپوس صورت بگيرد . بديهی است ارسال پست الكترونيك به كاربران، كه با هماهنگی و از طريق انجمن حمايت از بيماران لوپوس و سايت لوپوس نباشد ، مسئوليتی را متوجه اين دوسايت نخواهد كرد.
مکمل های کلسیم : چه زمانی باید انواع کلسیم را میل کرد ؟
files_articles_images[8543c02e8755505c1d41f8ffc38e9f37].jpg

چه زمانی من بایدمکمل های کلسیم رامیل کنم ؟ آیا مهم است که چه زمانی کلسیم رابخورم ؟

بله .سه فاکتور را بایدبرای مصرف کلسیم تعیین کنید :

* چه نوع کلسیمی را دارید مصرف میکنید: برچسبی را که روی قوطی کلسیم است بخوانید .

اگرمکمل شما کلسیم سیترات است میتوانید آن را با یا بدون غذا میل کنید اگراین مکمل ،کلسیم کربنات است آن را با غذا میل کنید . اسید معده که با خوردن خوراک ترشح میشود به جذب کلسیم کربنات کمک میکند.

* مصرف روزانه کلسیم: کلسیم را ازپانصد میلی گرام یا کمتر در یک زمان مشخص باید مصرف کرد تا بهتر و به نسبت بیشتری جذب گردد .

بنابراین اگر میخواهید هزار میلی گرام کلسیم در روز مصرف کنید بهتر است که این مقدار را در دونوبت میل کنید.


* داروهایی که برای شما تجویز میشود . مکمل کلسیم می تواند با خیلی از داروهای دیگری که به کار می برید ، مانند آنتی بیوتیک ها - داروهای ضد پوکی استخوان و داروهای پائین آورنده فشار خون تداخل داشته باشد. از پزشک تان یا داروساز بپرسید که آیا امکان تداخل مکمل کلسیم با دیگر داروهایتان وجود دارد یا خیر.

بهتر است که مکمل کلسیم را با فاصله، از مصرف مولتی ویتامین و یا قرص های آهن میل کنید . اگر مکمل های آهن ، زینک ( روی ) یا منیزم را در همان نوبت مصرف کنید کلسیم جذب نخواهد شد بنابراین فاصله ایی بین مصرف آنها بگذارید .

اگردر باره بهترین زمان مصرف داروی کلسیم دچار شک هستید ، با پزشک تان رایزنی کنید .

برگرفته از : سایت www.lupus.org

برگردان از : سایت گروه بیماران لوپوس www.lupus.ir  م. یزدانی